Sikkerhetskurs 18. februar 2023

Påmelding her.

Sikkerhetskurs for nye skyttere – lørdag 18. februar kl. 12.00

NB! Da kurset holdes på Norsk, er beherskelse av Norsk, både skriftlig og muntlig, en forutsetning for å kunne gjennomføre kurset.

Sikkerhetskurset er en samling av sikkerhet og nybegynnerkursing, oppmøte av nye skyttere og innføring i NSF, og er nødvendig for å begynne skyting med kruttvåpen.

Hovedtråden i kurset er SIKKERHET, samt innføring i våpen, våpenets funksjonsmåte og teknikker for skyting. I tillegg kommer innføring i NSF og informasjon om forskjellige organiseringer. Det er også innføring i hvordan skytesporten fungerer med søkelys på konkurranseskyting.

Kurset avsluttes med skyting og teoretisk prøve.
Kurset holdes i klubbens lokaler på Mellomvegen 79, og varer i 8 timer.

Kurset er to- delt, den ene delen består av teori og den andre delen består av skyteopplæring. Det kan være lurt å ta med matpakke og varme klær da det kan være litt kaldt inne i fjellet på Mellomvegen.

Kaffe og kjeks holder vi. Det er også mulig å kjøpe mineralvann hos oss.

Kurset koster kr. 1000,- for medlemmer og kr. 1250,- for ikke-medlemmer. Det er mulig å melde seg inn i Tromsø pistolklubb på kurset. Kursavgiften og eventuelt medlemskap betales på kurset. Vi har kort terminal og vipps.

Spørsmål? Send oss gjerne en melding via Facebook.

Påmelding her.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *