Sikkerhetskurs 01. Oktober 2022

Påmelding her: https://isonen.no/event/cl805n2oi64068214nkoeyv42k6

Sikkerhetskurs for nye skyttere – lørdag 1. oktober kl. 12.00

NB! Da kurset holdes på Norsk, er beherskelse av Norsk, både skriftlig og muntlig, en forutsetning for å kunne gjennomføre kurset.

Sikkerhetskurset er en samling av sikkerhet og nybegynnerkursing, oppmøte av nye skyttere og innføring i NSF, og er nødvendig for å begynne skyting med kruttvåpen.

Hovedtråden i kurset er SIKKERHET, samt innføring i våpen, våpenets funksjonsmåte og teknikker for skyting. I tillegg kommer innføring i NSF og informasjon om forskjellige organiseringer. Det er også innføring i hvordan skytesporten fungerer med søkelys på konkurranseskyting.

Kurset avsluttes med skyting og teoretisk prøve.
Kurset holdes i klubbens lokaler på Mellomvegen 79, og varer i 8 timer.

Kurset er to- delt, den ene delen består av teori og den andre delen består av skyteopplæring. Det kan være lurt å ta med matpakke og varme klær da det kan være litt kaldt inne i fjellet på Mellomvegen.

Kaffe og kjeks holder vi. Det er også mulig å kjøpe mineralvann hos oss.

Kurset koster kr. 750,- for medlemmer og kr. 1000,- for ikke-medlemmer. Det er mulig å melde seg inn i Tromsø pistolklubb på kurset. Kursavgiften og eventuelt medlemskap betales på kurset. Vi har kort terminal og vipps.

Spørsmål? Send oss gjerne en melding via Facebook.

Påmelding her: https://isonen.no/event/cl805n2oi64068214nkoeyv42k6

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *